Dr. Ferda ÇAĞLAR ERKUT
1974 Nazilli doğumlu. İzmir Amerikan Lisesi’ni bitirdi. 1997 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktorasını Adnan Menderes Üniversitesi’nde tamamladı. • DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NİÇİN FERDA ÇAĞLAR ERKUT?

NİÇİN FERDA ÇAĞLAR ERKUT?21 Mart 2015 Cumartesi 16:44

YILMAZ ÖLMEZ İLE GÜNDEME DAİR

Tarım Kenti Aydın, Pamuğun başkenti Söke, ekonomisi önemli ölçüde tarıma dayalı olan Kent Aydın. Ama gelin görün ki,7 Haziran genel seçimlerine giderken, maalesef tarım kökenli bir aday adayı var onlarca Milletvekili aday adayı içerisinde. O da Ferda Çağlar Erkut. Memleketi Nazilli’de baba mesleği çiftçilikle de uğraşıyor.”Beyaz altın maalesef karardı “diyor. Ancak ne vahim bir durumdur ki, tarım kenti Aydın,7 Haziran’da Ankara’ya Erkek çiftçi temsilci gönderemeyecek. İşte o nedenle çiftçi dostu bir basın mensubu olarak Ferda Çağlar Erkut’un mutlaka Meclise gitmesi gerektiğine inanıyorum. Zira son 2 yıldır portakalda yaşanan fiyat istikrarsızlığını gündeme taşımış ve bu haberlerim Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da dikkatini çekmişti. Bunun üzerine de Çerçioğlu Sultanhisar’dan 32,Kuyucak’tan 20 ton portakal almıştı. Bu portakallarda dar gelirli vatandaşlara ücretsiz dağıtılmıştı. Pamukta yaşanan fiyat istikrarsızlığı,”Artık bir daha taşmayacak “denilen Büyük Menderes Nehri’nin hala dizginlenmemesi, mazot, gübre ve tohum gibi üretimin temel girdi kalemlerinde hala KDV’nin kaldırılmaması ve üreticinin üretirken zarar etmesi. Kısacası ben üretici haberleri yapmakla kalmayıp ilgililerin dikkatini yaşanan sıkıntılara dikkat çekebilmek için çaba sarf ediyorum. İşte bu nedenle Ankara’ya çiftçi kökenli Milletvekili gönderebilirsek, inanıyorum ki, Ankara’da da kapısını çalabileceğimiz, tarım sektörünün istek ve sıkıntılarını dile getirebileceğimiz bir vekilimiz olacak.
Bu seçimlerde ben tarafım, çünkü ben önce çiftçi çocuğu ve çiftçi dostuyum. Buharkent’ten, Didim’e Aydın tarımının istek ve sorunlarını çok yakından biliyorum, sürekli çiftçi temsilcileri ve üreticilerle iç içeyim. İşte bu nedenle de Aydın tarımını Ankara’ya taşıyabilmek için ısrarla Ferda Çağlar Erkut diyorum.

© 2014 Ferda Çaglar Erkut
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM Bilişim