Dr. Ferda ÇAĞLAR ERKUT
1974 Nazilli doğumlu. İzmir Amerikan Lisesi’ni bitirdi. 1997 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktorasını Adnan Menderes Üniversitesi’nde tamamladı. • DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ege Rüzgârı

Ege Rüzgârı20 Mart 2015 Cuma 01:25

Buradan bir çağrı yapıyorum. Bu çağrım, bütün iyi kadınlara, bütün iyi erkeklere ve bütün iyi gençleredir. Meclise bir EGE RÜZGÂRI gerek.

CHP Aydın Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısında FERDA ERKUT ÇAĞLAR’ın konuşması oldukça dikkatimi çekmişti.  Ve ona o konuşmanın ardından   EGE RÜZGARI demek geçmişti içimden.

“Benim parayla, pulla işim yok… Milletvekilli seçildiğim takdirde, milletvekili maaşımın bir kuruşuna dahi dokunmadan onu Aydın’daki yoksul kız çocuklarının eğitimi için harcayacağım… Evet, bir kuruşuna dahi dokunmadan...” demişti o toplantıda.

Başka yerlerde yaptığı konuşmalardan bazı kesitler var ki hem düşündürücü, hem ders verici. İşte o konuşmalardan birkaç örnek:

“Benim milletvekilliğinden alacağım para yok. Ama Aydın’a ve ülkeme katacağım çok şey var. Bu ülkenin bağımsızlığı tehlikede... Demokrasisi, insan hak ve özgürlükleri tehlikede…  Geleceği karanlığa düşürülmek istenmekte bu ülkenin…”

“İnsanımız, yoksul, insanımız işsiz, güçsüz perişan… Cumhuriyet döneminde yapılan edilen ne varsa satıp, savıp birileri ceplerini doldurdu. Yeter denmesi lazım, hesap sorulması lazım…”

“İç Güvenlik Yasa Tasarısıyla bu insanları susturmak, halkı tepkisizleştirmek ve bu ülkeyi polis devleti haline getirmek isteyenlere karşı benim söylenecek sözüm var.”

“Bu ülkede yoksulluklar olmasın, anaların yüreği yanmasın, Özgecan olayları, kadın cinayetleri bir daha yaşanmasın diye… 

Sizlerin gözünüz, kulağınız, eliniz ayağınız olayım diye, bu güzel ülkeye, bu güzel ülkenin geleceğine kıymayın efendiler diyebileyim, orada onlara baş tutayım diye meclise girmek istiyorum

Bunun için sizlerden onay istiyorum… “

“Mecliste sizi savunan, halkının sorunlarını bilen, Aydın’ı aydınlığa-çağdaşlığa taşıyacak bir güç olmak istiyorum… Evet,  mecliste Aydın için, ülkemin aydınlığı için vicdandan bir kale olmak istiyorum…”

 FERDA ÇAĞLAR ERKUT Aydın’ı karış karış dolaşarak bu ve benzeri düşüncelerini hala anlatıyor, anlatacak da… Öyle gözüküyor ki EGE RÜZGÂRI kesilmeyecek.Belli ki o rüzgâr mecliste de esecek…

Evet, FERDA ÇAĞLAR ERKUT bizlerden onay istiyor. Bilgisini, birikimini, içindeki aydınlığı Aydına, Türkiye’ye ve insanlığa sunmak istiyor.

AKP, FERDA ÇAĞLAR ERKUT’un yolunu Aydın’da doğan ve uzun yıllar önce buralardan ayrıldıktan sonra  milletvekili adayı olmak üzere geri dönen öz ağabeysi Hasan Çağlar’la kesmek istiyor.

AKP  Aydın’da yükselen yeni sesin, yeni soluğun, yani EGE RÜZGARI’nın farkında…Ama halk da farkında bu rüzgarın… Bu halk bu EGE RÜZGARI’nın meclise girmesini isteyecek.

Bana kalırsa bir önceki dönem CHP’den 3.sıra milletvekili adayı, Yine bir önceki yerel seçimlerde CHP’den Nazilli Belediye Başkan Adayı olmuş, seçilmese de partisine asla küsmemiş, partisinden birikimini ve çabasını asla esirgememiş FERDA ÇAĞLAR ERKUT’u bu halk bu seçimlerde meclise taşıyacak… Bir kadın olarak da bunu çoktan hak ediyor zaten.

Evet dediğim gibi bu bir çağrı… Bu çağrı bütün iyi kadınlara, bütün iyi erkeklere ve bütün iyi gençleredir. Çağrımı tekrarlıyorum. Meclise bir EGE RÜZGÂRI gerek.

 

EKREM BATUR

© 2014 Ferda Çaglar Erkut
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: INVIVA - Yazılım: CM Bilişim